Левски продължава напред в „Лига Европа“

instagram levski
Снимка: instagram

"Сините" отстраниха "Сутйеска" след общ резултат в двата мача 3:1

„Левски“ завърши наравно 0:0 при гостуването си на черногорския „Сутйеска“ в среща-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа. По този начин „сините“ продължават напред, след като спечелиха първия мач с 3:1.

Двубоят в Никшич не премина без сблъсъци между двете агитки. Преди началото му ултраси на „Сутйеска“ нападнаха феновете на „Левски“ с камъни, факли и бомби, има ранени. Черногорският клуб най-вероятно ще отнесе солидна глоба за инцидентите.

Иначе на терена пред „Левски“ се откри първата голова възможност в мача. В 17-ата минута Адениджи проби по дясното крило и центрира опасно, отбраната на гостите отби топката в краката на Панайотов, който обаче я изпрати над вратата. Пет минути преди почивката Горанов изпълни отлично пряк свободен удар, но стражът на домакините Гюлен се разтегна максимално и направи зрелищно спасяване с една ръка.

През втората част, в 57-ата минута, Панайотов за втори път бе останал непокрит на добра позиция, стражът Гилен пак се намеси авторитено, избивайки изстрела му в ъглов удар. В 64-ата минута „Сутйеска“ беше близо до откриване на резултата. При едно разбъркване Зарубица насочи топката към опразнената „синя“ врата. В последния момент обаче Яблонски подложи крак и изби от голлинията.

Осем минути по-късно Зарубица се озова очи в очи със стража на „Левски“ Митрев, но националът спаси. До края „сините“ удържаха на домакинския натиск.

Така „Левски“ сложи край на негативната си серия в евротурнирите. „Сините“ не бяха преодолявали първите пресявки от седем години. Последните им четири участия завършваха с ранни отпадания от „Спартак“ Търнава, Сараево, Иртиш и Марибор.

На 13 и 20 юли „Левски“ ще играе с хърватския „Хайдук“ Сплит във втория предварителен кръг на Лига Европа.